Заміський будинок, дача, приватний будинок, і просто туалет на вулиці вимагають постійної уваги і догляду, а також роблять необхідним процес очищення вмісту вигрібної ями, контролю за запахами.
Приємного в цьому процесі не так багато, але періодично це потрібно виконувати. Який з методів очищення і догляду можна вважати найбільш ефективним і економічно обґрунтованим?
Для проведення цього процесу є кілька способів:
- біоактиватори і біопрепарати для вигрібних ям;
- хімічні препарати;
- механічний тип очищення.
Всі ці засоби призначені для прискорення процесу розкладання відходів і дозволяють усунути неприємний запах.
Який із засобів для очищення вигрібних ям найбільш ефективний?
Для з'ясування цього можна звернутися до наступної історії. Василь прожив в приватному будинку 10 років, за цей час питань з ямою жодного разу не виникало.
Питання почалися тільки в тому році навесні, коли яма стала давати про себе знати спочатку неприємним запахом, а потім і тим, що виявилася практично заповнена, на подив Василя.
В принципі, питання це вирішується легко.
Викликається асенізаторна машина, гуде, качає і їде.
Ви платите певну суму і живете спокійно ще 3-4 тижні, тому як якщо вам довелося її викликати одного разу, будьте готові до того, що викликати машину асенізатор ви будете все частіше.
У дуже незабаром зустріч з асенізатором відбуватиметься раз на тиждень, особливо навесні, коли все почне танути.
Перепробувавши за рік всі можливі види механічної очистки, Василь випадково побачив в магазині спеціальний засіб для очищення вигрібних ям - біопрепарат. Чув він про таке вперше, поставився скептично, але все одно купив спробувати.
Терпляче і прискіпливо дотримуючись всі умови інструкції, Василь повністю вирішив питання з ямою за 3 місяці постійного використання.
Хоч і зіткнувся з деякими специфічними умовами використання. Але ефект був відмінним. І асенізатора Василь теж перестав викликати.
Через пару місяців після вирішення питання Василь зустрів сусіда, і дізнався, що той довикачівал яму до того, що довелося викопати нову яму, а й її потім викачувати довелося регулярно. А потім знайшов хімічний засіб для очищення септика, а при необхідності викликає асенізатор і механічно обслуговують яму. У сусідів зав'язалася суперечка.
Варто згадати, що хімічні засоби поділяються на четвертинні амонійні солі і формальдегід, і також нітратні окислювачі. Головний недолік у використанні подібних препаратів в тому, що вони завдають шкоди не тільки людині і тваринам, але і навколишньому середовищу, особливо землі і підземним водам, в які потрапляють подібні препарати. Екологічно чистим, а вже тим більше безпечним метод такої не назвеш. Хоча є ряд переваг: порівняно більш швидке дію речовин.
Механічний вид очищення вважається найбільш простим і легким способом обслуговування ями, навіть у порівнянні з хімічними препаратами. І він не завдає жодної шкоди довкіллю, хіба що неприємний запах на деякий час зависає в повітрі.
Зокрема, для очищення вигрібних ям застосовуються фекальні насоси. Однак, підібрати фекальний насос для використання в умовах вашої конкретної вигрібної ями не завжди просто, тому що пропоновані на ринку агрегати для відкачування вигрібних ям відрізняються по конструкції і за умовами застосування. Крім того, придбання такого агрегату - справа не з дешевих.
Отже, якщо зупиниться на застосуванні хімічного препарату і біопрепарату варто задатися питанням їх обопільною ефективності, методів і умов використання.
У чому ж перевага хімічного препарату перед біопрепаратом і в чому останній все-таки вважається незважаючи ні на що, більш ефективним і прогресивним методом боротьби з очищенням вигрібної ями?
1. Ефективність хімічного препарату проявляється незалежно від температури, а антисептики для вигрібних ям більшості виробників ефективні в певному діапазоні температур, орієнтовно від +4С до +30С.
Однак слід зауважити, що біо засоби і антисептики від провідних світових розробників спростовують цю думку, зокрема, біопрепарат Bio Septix Санекс від канадських виробників ефективний при будь-яких температурах в будь-який час року.
2. На відміну від бактерій для зливних ям, на роботу хімічних засобів не впливає агресивне середовище, підвищений вміст хлору та ін. речовин.
Для бактерії вплив агресивних середовищ вкрай небажано, в таких середовищах бактерії можуть загинути і їх ефективність може стати близькою нулю.
Тепер про явні недоліки хімічних засобів очищення вигрібних ям
Хімічні речовини:
- негативно впливають на систему каналізації, особливо на її металеві деталі,
- роблять украй негативний вплив на навколишнє середовище,
- здатні вивести систему каналізації з ладу в дуже короткий термін.
При цьому після кількох очисток каналізаційної системи і септика може знадобиться проведення дорогого ремонту каналізаційної системи або навіть її повна заміна.
Біологічні засоби очищення вигрібних ям абсолютно нешкідливі
Біологічні засоби очищення вигрібних ям, септиків і каналізації - навпаки, абсолютно нешкідливі для людини, рослин і тварин, не мають жодного негативного впливу на деталі каналізаційної системи.
Таким чином, бактерії гарантують не тільки якісну очистку, але і забезпечують тривалий термін експлуатації каналізації.
Які ще особливості застосування біологічного засобу для вигрібної ями слід зазначити?
1. Для ефективної роботи бактерій потрібна достатня кількість вологи.
2. При використанні біологічних засобів для очищення вигрібних ям, септиків, каналізації слід строго дотримуватися вимог інструкції з використання.
Зокрема, для рідкого засобу необхідно збовтування, а порошок, гранули або таблетки потрібно розвести водою у зазначеній пропорції.
3. Бактерії для каналізації і вигрібних ям можуть працювати тільки в тому випадку, якщо каналізація або туалет використовуються регулярно. У разі, якщо новий вміст перестане надходити тривалий термін - бактерії можуть загинути через відсутність живильного середовища. У разі повного очищення вигрібної ями або септика бактерії також гинуть. У цьому випадку, у міру наповнення септика, буде потрібно нова доза біопрепаратів.
4. Біологічне очищення каналізації, септиків, вигрібних ям - маловитратний і не трудомісткий спосіб догляду.
5. Біологічні засоби для вигрібних ям здатні повністю позбавити від необхідності наймати асенізаторну машину.
6. У разі замерзання бактерії не гинуть, після потепління вони знову переходять до активної життєдіяльності і продовжують свою роботу по догляду за вашою каналізацією, септиком, вигрібною ямою, дачним туалетом.
Вибрати біологічний засіб для очищення вигрібних ям, септиків, вуличних туалетів можна, перейшовши >>> за посиланням